Zazimování nadzemního bazénu https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu je spolehlivý způsob, jak uchovat vodu v nádrži až do příštího roku a zajistit, aby váš bazén přežil chladné období bez nejmenší újmy.
Mnozí lidé si myslí, že kdyby vodu z nádrže nevypustili, tak by její zamrznutí způsobilo potrhání stěn nádrže. Ano, je to pravda, to by se samozřejmě mohlo stát. Nicméně když dodržíte doporučený postup, jak zazimování provést, žádné škody vám nehrozí, ba naopak ušetříte peníze za opětovné napuštění v novém roce. A to je vzhledem k aktuálním cenám vody nezanedbatelná suma.
sněhová vločka, detail
Postup, jak vodu v nádrži uchovat, můžete snadno nalézt na internetu. Pokud se náhodou sami nechcete o nic starat a je vám milejší tyto starosti přenechat někomu jinému, můžete si takovou službu pohodlně objednat u profesionálů. Avšak věřte tomu, že při troše snahy vše zvládnete svépomocí.
Co všechno k tomu budete potřebovat?
Pokud máte doma po ruce vše potřebné pro údržbu vody v nádrži, pak už se vám budou hodit jen dilatační plováky a speciální přípravek pro stabilizaci vody – tak zvaný zazimovač.
voda v bazénu, kachličky
Nicméně měli byste vědět to, že se v žádném případě nejedná o nemrznoucí směs. Počítejte s tím, že pokud přijdou mrazy, voda v nádrži ztuhne. Ovšem není třeba se toho bát, případným škodám předejdete dvěma snadnými způsoby.
Za prvé – snižte hladinu vody pod vstup do filtrace, abyste tak ochránili bazénové technologie. Ty je vhodné omýt v pitné vodě, vysušit a uložit pod střechu.
Za druhé, na sníženou hladinu vody umístěte dilatační plováky. Postarají se o to, aby led nepotrhal stěny nádrže. Jejich tělo je měkké, a proto tlakové síly ledu pohltí, vaše nádrž tak zůstane v bezpečí.
Jak je tedy vidět, tak zazimovat koupací nádrž není nic složitého a přinese vám to nemalé výhody v následující koupací sezóně. Tak co, půjdete do toho?