Na našem trhu už bez problému seženeme bezdrátové tenké provedení klávesnice bez překážejícího kabelu. Práce s ní je velmi příjemná, protože jsou úhozy téměř neslyšitelné. Jako každá běžná klávesnice obsahuje několik bloků kláves, textový, číselný a navigační. Klávesnice je ze spodní strany pogumovaná, což zabezpečí její posouvání při psaní a zároveň je nám neponičí stůl. Některé mají na spodním povrchu vyklápěcí nožičky, které nám umožní zvýšit sklon klávesnice pro pohodlnější psaní.
lidské ruce
Užitečná doplňková funkce pro klávesnice je svítící zapnutý numLock. Kde tato funkce chybí, měla by být vybavena alespoň svítící kontrolkou. Klávesnice by měla přežít i polití, ale to raději nezkoušejme. Na některých klávesách je značení i pro slovenský jazyk, které může být pro někoho matoucí.
Kvalitnímyš by měla být pohodlná při držení v ruce, měla by být tak akorát velká a snímat téměř na jakémkoliv povrchu, abychom si ji mohli vzít i na opěradlo křesla a mít své pohodlí. Měla by mít alespoň základní funkce. Nezanedbatelný parametr je i výdrž baterií. Některé vydrží rok, některé i 3x tolik.

Prodejci nabízíset klávesnice s myší, ale v některých případech nám nemusí jedna ze dvou věcí úplně vyhovovat. Vše záleží na tom, jak často a hlavně k jakému účelu tyto věci používáme. Jestli jsme jen běžní uživatelé nebo nás práce na počítači živí. Problém může být v tom, že i když budeme zcela spokojení s klávesnicí, nemusí nám vyhovovat myš. Může být moc velká nebo malá, může mít málo funkcí, které jsme byli zvyklí používat. Naopak klávesnice může být moc velká, že na našem stole už nezbývá místo na něco jiného. Proto při objednávání po internetu dejme pozor na všechny parametry včetně rozměrů.

klávesnice a myš
Pokud si kupujeme klávesnice nebo myš k podnikatelským nebo pracovním účelům, je dobré si zajít do kamenného obchodu, kde uvidíme jejich skutečnou velikost, můžeme si sáhnout na klávesy a zjistit, jaký mají stisk a jak jsou příjemné na dotek, popřípadě na vlastní uši uslyšíme, jak jsou hlasité. V případě, že budeme přesto kupovat po internetu, přečtěme si všechny recenze u vybraných typů. Koupit si kvalitní klávesnici s dobrou myší je polovina úspěchu práce na počítači.