Gratulujeme Vám, že jste konečně po dlouhých letech sehnala práci. Je jasné, že jste léta v oboru nepracovala, ale co se mohlo tak velkého změnit na práci sekretářky? No, vlastně ano. Přece jen se vylepšila komunikace s úřady. To máte pravdu. Emailovou schránku ovládat umíte bravurně, ale tu datovou https://www.recomando.cz/datove-schranky?

pc

Děsíte se, zda podstatu datové schránky pochopíte?

Pokud chcete opravdu pochopit, co je datová schránka, pak musíte vědět, k čemu vlastně slouží.
Je to podobné, jako s emailovou schránkou. Potřebujete ji ke komunikaci. Datová schránka je zase určena pro komunikaci s veřejnou správou. A přesto ji nelze srovnávat s emailovou.

·         Datová schránka je zvlášť oddělené elektronické úložiště, které s emailem nemá naprosto nic společného.
·         Doručená pošta je ekvivalentní právním normám, jako kdyby šlo o písemně doručený a zároveň podepsaný dokument.
·         Adresát si poštu vyzvedává úplně stejně, jako by šel na poštu, např. pro doporučený dopis.
 
A když si půjdete na poštu pro úřední dopisy, tak to zvládáte, nebo ne? S datovou schránkou je to podobné, akorát s tím rozdílem, že sedíte v kanceláři u počítače a poštu vyzvedáváte elektronicky. ID datové schránky znají odpovídající orgány, které s Vámi touto cestou komunikují.

klávesnice
 
A Vy naopak budete komunikovat zase s nimi.

·         Budete odesílat datové zprávy příslušným orgánům veřejné moci.
·         Každá datová zpráva má již označení identifikátorem firemních údajů, takž adresát ví, od koho datová zpráva je.
·         Uložením dokumentu do datového úložiště máte zaručeno, že zpráva je odeslána.
 
Opravdu se nemusíte obávat toho, že byste tento úkon ve své pracovní náplni nezvládla. První práce v datové schránce bude určitě za asistence člověka, který ví, co s tím. Další práce bude kontrolována. No a potom už budete moci sama učit dalšího nováčka v oblasti datových schránek.